Jsou lidé, kteří miluji práci na zahradě. Představuje to pro ně způsob aktivní relaxace. Tak jako někteří lidé vyhledávají sportovní aktivity v tělocvičně, posilovně nebo na kole, oni se vydávají na zahradu. Pro některé lidi je to velmi obtížné pochopit a přijde jim naprosto absurdní, že někdo věnuje tolik práce a péče pěstování rajčat, které v době sklizně lze koupit doslova za pár korun. Ťukají si na čelo a přemýšlejí, proč někdo tolik marní s časem. Nejsou prostě s to to pochopit.
Přitom, když jim někdo daruje rajčátka vypěstovaná na zahradě, tak se olizují až za ušima, protože co si budeme povídat zelenina vypěstovaná na vlastní zahradě je prostě jedinečná. Například celá řada vesnických a horských penzionů se snaží o maximum vlastních zdrojů ať už co se týká masa, mléčných výrobků nebo ovoce a zeleniny. Vlastní zdroje to je cesta k té nejlepší a nejluxusnější gastronomii.
Ale vraťme se zpátky k zahrádkářům. Pro lidi, kteří milují práci na zahradě, se jednoznačně jedná o způsob, jak spojit příjemné s užitečným.
Pěstovat něco jiného než jen zeleninu
Samozřejmě i zahrádkáři jsou různí. Jsou zahrádkáři konzervativní, kteří opravdu pěstují jen zeleninu a do ničeho nového by nešli. Pěstují to, co je prověřeno. Na druhou stranu najdeme zahrádkáře, kteří rádi experimentují. Tito lidé se snaží vypěstovat i to, co není tak zcela obvyklé. Například rádi pěstují na své zahrádce bylinky, které pak využívají místo koření. Čerstvé bylinky, co může být pro skvělé jídlo lepšího.
Další způsob může být pěstování vlastních hub. Ty můžete pěstovat nejen na zahrádce, ale celoročně také třeba ve sklepě. Nejčastěji si lidé kupují substráty se žampióny, ale nabídka houbových substrátů je v současné době mnohem bohatší. Najdete substráty s hlívou ústřičnou, bedlou vysokou, shi take, uchem jidášovým, penízovkou a celou řadu dalších.