Kdo se rád koupe v bazénu, měl by myslet hlavně na čistotu vody. V případě, že se v ní budou nacházet rozličné bakterie nebo řasy, může se stát, že můžete snadno nakazit různými nemocemi, nejčastěji kožními. Rovněž ale mohou přijít i žaludeční problémy. Pro to, aby se nežádoucí bakterie v bazénové vodě nemnožily, můžete udělat celou řadu věcí.
1. Pevné nečistoty – nejprve je potřeba zatočit s pevnými nečistotami. Ty obvykle mají podobu větviček a lístků, které na hladinu zavál vítr. Ty nejenže působí nepříliš vzhledně, ale hlavně s sebou nesou bakterie, které mohou vodu kontaminovat a tím znemožnit, abyste bazén adekvátně používali. To je také důvod, proč byste měli mít ve své výbavě síťku s teleskopickou tyčí, díky které dokážete tyto nečistoty z vody dostat. Velice efektivní je také speciální plachta, kterou byste měli bazén zakrývat alespoň na noc. Ta veškeré nečistoty zachytí a vy jen ráno plachtu vytřepete.
2. Chemie – ve druhé fázi byste měli nasadit chemické látky, které dokáží vyčistit i kontaminovanou vodu, ale rovněž působí i preventivně. Zaručeně nejlepší je pro tuto práci chlór. Ten je velice efektivní, a navíc cenově dostupný. Prodává se jak ve formě prášku, tak v podobě tablet. Pokud jste na chlór alergičtí nebo prostě jen nemáte rádi jeho specifický zápach, můžete místo něj zvolit neméně efektivní přípravky na bázi kyslíku. Ty jsou však o něco dražší a je obvykle potřeba použít vyšší koncentraci.
3. Správné pH – zapomínat byste neměli také na pH vody. V případě, že je voda kyselá, nebo naopak až moc zásaditá, může to mít pro její kvalitu také podstatný vliv. Nejenže se v takovém prostředí bakterie množí daleko snáze, ale rovněž se může začít zvolna poškozovat rozličné bazénové zařízení. Hlavně to, které je vyrobeno z kovu. Pomocí speciálních preparátů ale pH snadno udržíte na správné úrovni.