A nyní si představte tuto dřinu sto krát násobenou. Nemíním tím třeba sto děr na sto stromů, protože to se již většinou nekope ručně, ale je na to takový velký vrták. Ano, něco jako větší vývrtka. Jistě znáte a viděli jste. Ale přesto je v tomto článku řeč o něčem jiném. Mám na mysli kopání nějaké většího nebo delšího výkopu. Tohle asi znáte jen z vidění. Nuže. Mohu vám sdělit, že dřina je to neúměrná. Jistě si pomyslíte, co takový pisálek jako autor článku o tom může vědět. Hodně. Za komunistů jsem se tím po dvě léta živil, takže opravdu věřte, že vím, o čem píši. Ale k věci. Představte si že i vás jednou život postaví před podobný, ne-li stejný úkol. Například koupíte domek, nebo pozemek a zde bude kopání třeba. S technikou se sem nikdo nedostane, nebo se s ní zde nesmí pracovat a vy si musíte sami nějak pomoci. Třeba vykopat „rigol“ padesát centimetrů široký a metr hluboký. V délce dvaceti metrů, aby se nám to nepletlo. Za jak dlouho to dokážete?
Netipujte za jak dlouho to vykopete. Nejde to. Nejprve musíte mít přehled o tom jaký je tam terén. Pokud to bude samý kámen, či kořeny stromů, máte co dělat. Také všelijaké hrnce, železné kramle, staré kachlíky, to vše lze v zemi nalézt a věřte, že to vaši práci zabrzdí tak, že s ní švihnete. Jenže příkop je potřeba a vy nevíte co dál. Máte záda zralá k lékaři, opuchlé ruce od mozolů a pohled krvelačné šelmy. To vše je od nadměrné námahy a tělo vás bolí, protože nejste takové dřině zvyklí. Jsou to jiné pohyby, než děláte v praxi. Svaly nejsou uvyklé. Nejlépe je to řešit ihned a volat firmu, která má lidi k takové práci určené.
Ruční výkopové práce jsou zvláštní odnoží a používají se tam, kde technika nemůže. Firma vám zajistí jakýkoli výkop a lidé zvyklí této práci to zvládnou mnohem rychleji než netrénovaný člověk. Pokud tedy máte něco podobného, co se těmto pracím podobá, kontaktujte firmu přes zde uvedený odkaz.