Každé podnikání začíná tím, že si musí člověk založit svoji firmu a obstarat si vše, co bude potřeba k jejímu fungování. A to naprosto pochopitelně stojí peníze, nejednou i nemalé. A když se pak takové podnikání rozběhne, je třeba i nadále financovat věci jako další vybavení, obměna toho stávajícího, nákup materiálu a placení energií, vyplácení zaměstnanců, hrazení daní a dalších odvodů…
Prostě je soukromé podnikání provázeno prakticky neustále nějakými výdaji. Které by měly být více než kompenzovány příjmy takového podniku. Firma by si zkrátka měla vydělat na svůj chod a navrch by měla vytvořit i dostatečný zisk, ze kterého podnikatel žije a případně si i vytváří rezervy.
Jenže někdy příjmy takové firmy poklesnou. A pak není na obživu onoho podnikatele a třeba ani na zajištění fungování firmy jako takové. A je jasné, že když se to nedá finančně zvládnout, spěje to ke krachu.
Někdy se prostě takový podnik musí zavřít. Nemá perspektivu a není chuť ani důvod ho udržovat v chodu. Ale někdy jde o pouze dočasné těžkosti, a pak je záhodno se postarat, aby se těžké časy nějak přečkaly. A v tu chvíli se vyplatí vzít si nějakou půjčku.
Pokud se soukromník k takovému kroku rozhoupe, je jeho volbou často americká hypotéka bez doložení příjmu. Té dávají mnozí podnikatelé přednost před bankovními půjčkami. A dobře vědí, proč tak činí.
Zatímco se totiž u bankovních půjček musí složitě prokazovat dost vysoké příjmy, dobře vypadající daňová přiznání, registry dlužníků bez negativních záznamů, absence exekucí a dalších potenciálních problémů, u nebankovní hypotéky je to jednodušší. Tady stačí prokázat schopnost splácet a dát za půjčené peníze do zástavy nemovitost a uspěje každý. I kdyby měl žadatel problémů až nad hlavu, nebankovní společnost mu ochotně vyhoví, a parametry takové hypotéky se nastaví tak, aby to žadatel zvládnul. A ten to také lehce zvládne. A zachrání svoji firmu.